3-wire connection cable, halogen-free, cross-section 2.5 mm², 1 m length, black
Type VL-WIN 3P2.5H1SW
|Item no. 6108730
|EAN 4012196688548



Item no. / Type
Cable length
Kesit
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Connection cable 3 x 2.5 mm² in the version socket-connector, type WINSTA® MIDI.
Hose pipe: H05Z1Z1-F 3 x 2.5 mm²
Suitable for connection of ready-for-connection universal supports Connect UTC to an energy distributor.
Hose pipe: H05Z1Z1-F 3 x 2.5 mm²
Suitable for connection of ready-for-connection universal supports Connect UTC to an energy distributor.
Technical data
Technical data
| Kutup sayısı | 3 |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Koruma sınıfı | IP20 |
| Cable length | 1000 mm |
| Nominal current | 20 A |
| Anma gerilimi | 250 V |
| Colour of the coding/contact insert | Black |
| Type of locking | Separate |
| Pin labelling | L, N, PE |
| Version, page 1 | socket |
| Version, page 2 | Connector |
| Kesit | 1.5 mm² |
| Boyut | 1000x27x15 |
| Material | Polyamide |
| Colour | Black |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,6897 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (2)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Kutup sayısı
Cable length
Kesit
Item no.
VL-WIN 3P2.5H1SW
3
1000
1.5
6108730
VL-WIN 3P2.5H3SW
3
3000
1.5
6108734
VL-WIN 3P2.5H5SW
3
5000
1.5
6108738
VL-WIN 3P2.5H8SW
3
8000
1.5
6108742
Cable length
VL-WIN 3P2.5H1SW
Item no.
6108730
Kutup sayısı
3
Cable length
1000
Kesit
1.5
VL-WIN 3P2.5H3SW
Item no.
6108734
Kutup sayısı
3
Cable length
3000
Kesit
1.5
VL-WIN 3P2.5H5SW
Item no.
6108738
Kutup sayısı
3
Cable length
5000
Kesit
1.5
VL-WIN 3P2.5H8SW
Item no.
6108742
Kutup sayısı
3
Cable length
8000
Kesit
1.5
