45° angle connector, external 160 FS
Type WRWV 160 A FS
|Item no. 6227856
|EAN 4012196170838



Item no. / Type
6227856 / WRWV 160 A FS
Height
160 mm
Plate thickness
2,5 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
45° angle connector, horizontal, for wide span cable trays and ladders with a side height of 160 mm.
Including appropriate bolts, washers and nuts.
Technical data
Dimensions
| Length | 540 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Height | 160 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 2,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Suitable for cable tray system height | 160 mm |
| Version for | Angle connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 160x500 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 7,3644 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Plate thickness
Item no.
WRWV 160 A FS
160
2,5
6227856
WRWV 160 A FS
Item no.
6227856
Height
160
Plate thickness
2,5


