45° Magic bend 85 FT
Type RBM 45 840 FT
|Item no. 6041436
|EAN 4012195879718



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
45° bend with quick connector system. For all cable tray types of 85 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 400 mm |
|---|---|
| Height | 85 mm |
| Dimension B | 400 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 45° |
| Change of direction | Horizontal |
| Boyut | 85x400 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Item no.
RBM 45 840 FT
400
Hot-dip galvanised
Steel
6041436
RBM 45 850 FT
500
Hot-dip galvanised
Steel
6041438
Width
RBM 45 840 FT
Item no.
6041436
Width
400
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
RBM 45 850 FT
Item no.
6041438
Width
500
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel


