70140 floor plate
Type ISSBP70140WA
|Item no. 6290124
|EAN 4012195161707




Item no. / Type
Length
Width
Height
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Floor plate with 30 mm visible edge and four fastening holes Ø 8.5 mm. The floor plate is suitable for mounting service poles of type ISST70140, ISSOG70140 and ISST70140B.
Technical data
Dimensions
| Length | 205 mm |
|---|---|
| Width | 124 mm |
| Height | 3 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Ayarlanabilir | no |
| Boyut | 205x124x3 |
| Surface | Strip galvanized / plastic coated |
| Material | Steel |
| Colour | White aluminium; RAL 9006 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,8277 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
ISSBP70140RW
205
124
3
Pure white; RAL 9010
6290120
ISSBP70140WA
205
124
3
White aluminium; RAL 9006
6290124
Colour
ISSBP70140RW
Item no.
6290120
Length
205
Width
124
Height
3
Colour
Pure white; RAL 9010
ISSBP70140WA
Item no.
6290124
Length
205
Width
124
Height
3
Colour
White aluminium; RAL 9006



