90° adjustable bend, vertical 110 FT
Type LGBV 112 VS FT
|Item no. 6218938
|EAN 4012196160518



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° adjustable vertical bend, for all cable ladder types with a side height of 110 mm.
The fitting is shipped in an unmounted state including adjustable connectors and the appropriate bolts.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Hinged | yes |
| Side rail version | Flat profile |
| Yan parça kalınlığı | 1,5 mm |
| Boyut | 110x200 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 13,0527 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
LGBV 112 VS FT
200
1,5
6218938
LGBV 113 VS FT
300
1,5
6218946
LGBV 114 VS FT
400
1,5
6218954
LGBV 115 VS FT
500
1,5
6218962
LGBV 116 VS FT
600
1,5
6218970
Width
LGBV 112 VS FT
Item no.
6218938
Width
200
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBV 113 VS FT
Item no.
6218946
Width
300
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBV 114 VS FT
Item no.
6218954
Width
400
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBV 115 VS FT
Item no.
6218962
Width
500
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBV 116 VS FT
Item no.
6218970
Width
600
Yan parça kalınlığı
1,5



