90° bend 110 A4
Type WLB 90 112 A4
|Item no. 6312550
|EAN 4012195910251



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° bend, horizontal, for all wide span cable ladders of 110 mm side height.
For further stabilisation, additional supports should be planned for the area of the fittings.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension R | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Wide-span version | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 2 mm |
| Boyut | 110x200 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 48,6241 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
WLB 90 112 A4
200
2
6312550
WLB 90 113 A4
300
2
6312552
WLB 90 114 A4
400
2
6312554
WLB 90 115 A4
500
2
6312556
WLB 90 116 A4
600
2
6312558
Width
WLB 90 112 A4
Item no.
6312550
Width
200
Yan parça kalınlığı
2
WLB 90 113 A4
Item no.
6312552
Width
300
Yan parça kalınlığı
2
WLB 90 114 A4
Item no.
6312554
Width
400
Yan parça kalınlığı
2
WLB 90 115 A4
Item no.
6312556
Width
500
Yan parça kalınlığı
2
WLB 90 116 A4
Item no.
6312558
Width
600
Yan parça kalınlığı
2



