90° bend 110 FS
Type LB 90 1120 R3 FS
|Item no. 6225122
|EAN 4012196443871



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° bend, horizontal, with welded rung for all cable ladder types of 110 mm side height.
Connectors should be ordered separately and in the appropriate quantity.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension R | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Hinged | no |
| Side rail version | Flat profile |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,5 mm |
| Boyut | 110x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 9,0504 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
LB 90 1120 R3 FS
200
1,5
6225122
LB 90 1130 R3 FS
300
1,5
6225124
LB 90 1140 R3 FS
400
1,5
6225126
LB 90 1150 R3 FS
500
1,5
6225128
LB 90 1160 R3 FS
600
1,5
6225130
Width
LB 90 1120 R3 FS
Item no.
6225122
Width
200
Yan parça kalınlığı
1,5
LB 90 1130 R3 FS
Item no.
6225124
Width
300
Yan parça kalınlığı
1,5
LB 90 1140 R3 FS
Item no.
6225126
Width
400
Yan parça kalınlığı
1,5
LB 90 1150 R3 FS
Item no.
6225128
Width
500
Yan parça kalınlığı
1,5
LB 90 1160 R3 FS
Item no.
6225130
Width
600
Yan parça kalınlığı
1,5


