90° bend 160 FS
Type WLB 90 162 FS
|Item no. 6229336
|EAN 4012196171798



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° bend, horizontal, for all wide span cable ladders of 160 mm side height.
For further stabilisation, additional supports should be planned for the area of the fittings.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 160 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension R | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Wide-span version | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Side rail version | Flat profile |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 2 mm |
| Boyut | 160x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 29,8743 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
WLB 90 162 FS
200
2
6229336
WLB 90 163 FS
300
2
6229344
WLB 90 164 FS
400
2
6229352
WLB 90 165 FS
500
2
6229360
WLB 90 166 FS
600
2
6229379
Width
WLB 90 162 FS
Item no.
6229336
Width
200
Yan parça kalınlığı
2
WLB 90 163 FS
Item no.
6229344
Width
300
Yan parça kalınlığı
2
WLB 90 164 FS
Item no.
6229352
Width
400
Yan parça kalınlığı
2
WLB 90 165 FS
Item no.
6229360
Width
500
Yan parça kalınlığı
2
WLB 90 166 FS
Item no.
6229379
Width
600
Yan parça kalınlığı
2


