90° bend 200 FT
Type WLB 90 2020 FT
|Item no. 6233422
|EAN 4012196176298



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° bend, horizontal, for all wide span cable ladders of 200 mm side height.
For further stabilisation, additional supports should be planned for the area of the fittings.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 200 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension R | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Wide-span version | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Side rail version | Flat profile |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 2,5 mm |
| Boyut | 200x200 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 48,0562 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
WLB 90 2020 FT
200
2,5
6233422
WLB 90 2030 FT
300
2,5
6233430
WLB 90 2040 FT
400
2,5
6233449
WLB 90 2050 FT
500
2,5
6233457
WLB 90 2060 FT
600
2,5
6233465
Width
WLB 90 2020 FT
Item no.
6233422
Width
200
Yan parça kalınlığı
2,5
WLB 90 2030 FT
Item no.
6233430
Width
300
Yan parça kalınlığı
2,5
WLB 90 2040 FT
Item no.
6233449
Width
400
Yan parça kalınlığı
2,5
WLB 90 2050 FT
Item no.
6233457
Width
500
Yan parça kalınlığı
2,5
WLB 90 2060 FT
Item no.
6233465
Width
600
Yan parça kalınlığı
2,5


