90° bend 60 FS
Type LB 90 620 R3 FS
|Item no. 6225042
|EAN 4012196443604



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° bend, horizontal, with welded rung for all cable ladder types of 60 mm side height.
Connectors should be ordered separately and in the appropriate quantity.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension R | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Hinged | no |
| Side rail version | Flat profile |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,5 mm |
| Boyut | 60x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 6,6597 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
LB 90 620 R3 FS
200
1,5
6225042
LB 90 630 R3 FS
300
1,5
6225044
LB 90 640 R3 FS
400
1,5
6225046
LB 90 650 R3 FS
500
1,5
6225048
LB 90 660 R3 FS
600
1,5
6225050
Width
LB 90 620 R3 FS
Item no.
6225042
Width
200
Yan parça kalınlığı
1,5
LB 90 630 R3 FS
Item no.
6225044
Width
300
Yan parça kalınlığı
1,5
LB 90 640 R3 FS
Item no.
6225046
Width
400
Yan parça kalınlığı
1,5
LB 90 650 R3 FS
Item no.
6225048
Width
500
Yan parça kalınlığı
1,5
LB 90 660 R3 FS
Item no.
6225050
Width
600
Yan parça kalınlığı
1,5


