90° bend with trapezoidal rung, A2
Type SLB 90 62 100 A2
|Item no. 7099150
|EAN 4012196515769



Item no. / Type
7099150 / SLB 90 62 100 A2
Width
100 mm
Yan parça kalınlığı
5 mm
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° bend for shipbuilding cable ladders, type SL 62, with side height of 40 mm with welded, perforated trapezoidal rungs which open in a downwards direction.
Connectors should be ordered separately and in the appropriate quantity.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 40 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | yes |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Hinged | no |
| Side rail version | Flat profile |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 5 mm |
| Boyut | B110mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
SLB 90 62 100 A2
100
5
7099150
SLB 90 62 100 A2
Item no.
7099150
Width
100
Yan parça kalınlığı
5



