90° bend with trapezoidal rung, ALU
Type SLB 90 42 075ALU
|Item no. 7098684
|EAN 4012196516759



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° bend for shipbuilding cable ladders, type SL 42, with a side height of 25 mm with welded, perforated trapezoidal rungs which open in a downwards direction.
Connectors should be ordered separately and in the appropriate quantity.
Technical data
Dimensions
| Width | 75 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | yes |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Hinged | no |
| Side rail version | Flat profile |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 3 mm |
| Boyut | B81mm |
| Surface | Pickled |
| Material | Aluminium |
| Colour | aluminium |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
SLB 90 42 075ALU
75
3
7098684
SLB 90 42 300ALU
300
3
7098694
Width
SLB 90 42 075ALU
Item no.
7098684
Width
75
Yan parça kalınlığı
3
SLB 90 42 300ALU
Item no.
7098694
Width
300
Yan parça kalınlığı
3



