90° bend with trapezoidal rung, light-duty FT
Type SLB 90 42 100 FT
|Item no. 7098618
|EAN 4012196509713



Item no. / Type
7098618 / SLB 90 42 100 FT
Width
100 mm
Yan parça kalınlığı
3 mm
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° bend for shipbuilding cable ladders, type SL 42, with a side height of 25 mm with welded, perforated trapezoidal rungs which open in a downwards direction.
Connectors should be ordered separately and in the appropriate quantity.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Hinged | no |
| Side rail version | Flat profile |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 3 mm |
| Boyut | B106mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
SLB 90 42 100 FT
100
3
7098618
SLB 90 42 100 FT
Item no.
7098618
Width
100
Yan parça kalınlığı
3



