90° bend with Z rung, A4
Type SLZB L 90 100 A4
|Item no. 7099261
|EAN 4012196519156



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° bend for shipbuilding cable ladders, type SLZ L, with side height of 35 mm with welded, perforated Z rungs.
Connectors should be ordered separately and in the appropriate quantity.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | yes |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Hinged | no |
| Side rail version | Flat profile |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 3 mm |
| Boyut | B106mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 6,3798 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
SLZB L 90 100 A4
100
3
7099261
SLZB L 90 200 A4
200
3
7099263
SLZB L 90 300 A4
300
3
7099265
SLZB L 90 400 A4
400
3
7099268
SLZB L 90 500 A4
500
3
7099270
SLZB L 90 600 A4
600
3
7099272
Width
SLZB L 90 100 A4
Item no.
7099261
Width
100
Yan parça kalınlığı
3
SLZB L 90 200 A4
Item no.
7099263
Width
200
Yan parça kalınlığı
3
SLZB L 90 300 A4
Item no.
7099265
Width
300
Yan parça kalınlığı
3
SLZB L 90 400 A4
Item no.
7099268
Width
400
Yan parça kalınlığı
3
SLZB L 90 500 A4
Item no.
7099270
Width
500
Yan parça kalınlığı
3
SLZB L 90 600 A4
Item no.
7099272
Width
600
Yan parça kalınlığı
3



