90° elbow socket, PG thread
Type 107 W PG 9 PA
|Item no. 2029901
|EAN 4012195445395



Item no. / Type
Thread dimension, PG, internal
Thread dimension, PG, external
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
DIN 40430'a uygun PG iç ve dış vida dişli L tipi destek.
L tipi destek, 2 çelik baskı bileziği 107/D, bir conta 107/A veya 107/B ve bir sıkıştırma vidası 107/E ile L tipi rakora tamamlanabilir edilebilir.
L tipi destek, 2 çelik baskı bileziği 107/D, bir conta 107/A veya 107/B ve bir sıkıştırma vidası 107/E ile L tipi rakora tamamlanabilir edilebilir.
Technical data
Dimensions
| Dimension D1 | 19,5 mm |
|---|---|
| Dimension D2 | 11,5 mm |
| Dimension A | 18,5 mm |
| Dimension B | 10,5 mm |
| Dimension L1 | 11 mm |
| Dimension L2 | 9 mm |
| Dimension L3 | 19 mm |
Technical data
| Vida dişi | Pg 9 |
|---|---|
| Thread dimension, PG, internal | 9 |
| Thread dimension, PG, external | 9 |
| Type | with thread |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 65 °C |
| Aleve dayanıklı | acc. to VDE 0471/DIN 695 Part 2-1, test temperature 650°C |
| Boyut | PG9 |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0243 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Thread dimension, PG, internal
Thread dimension, PG, external
Item no.
107 W PG 9 PA
9
9
2029901
107 W PG11 PA
11
11
2029928
107 W PG13.5 PA
13,5
13,5
2029936
107 W PG16 PA
16
16
2029944
107 W PG21 PA
21
21
2029952
Thread dimension, PG, internal
Thread dimension, PG, external
107 W PG 9 PA
Item no.
2029901
Thread dimension, PG, internal
9
Thread dimension, PG, external
9
107 W PG11 PA
Item no.
2029928
Thread dimension, PG, internal
11
Thread dimension, PG, external
11
107 W PG13.5 PA
Item no.
2029936
Thread dimension, PG, internal
13,5
Thread dimension, PG, external
13,5
107 W PG16 PA
Item no.
2029944
Thread dimension, PG, internal
16
Thread dimension, PG, external
16
107 W PG21 PA
Item no.
2029952
Thread dimension, PG, internal
21
Thread dimension, PG, external
21
