90° Magic bend 85 FT
Type RBM 90 830 FT
|Item no. 6041514
|EAN 4012195879992



Item no. / Type
Width
Colour
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° bend with quick connector system. For all cable tray types of 85 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 300 mm |
|---|---|
| Height | 85 mm |
| Dimension B | 300 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Boyut | 85x300 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RBM 90 830 FT
300
Hot-dip galvanised
Steel
Çinko grisi
6041514
RBM 90 850 FT
500
Hot-dip galvanised
Steel
6041518
RBM 90 860 FT
600
Hot-dip galvanised
Steel
6041520
Width
RBM 90 830 FT
Item no.
6041514
Width
300
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RBM 90 850 FT
Item no.
6041518
Width
500
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
RBM 90 860 FT
Item no.
6041520
Width
600
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel


