90° vertical bend, falling 160 FT
Type WLBF 90 162 FT
|Item no. 6230725
|EAN 4012196174492



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° vertical bend, for all wide span cable ladders of 160 mm side height.
For further stabilisation, additional supports should be planned for the area of the fittings.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 160 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension R | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Wide-span version | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Side rail version | Flat profile |
| Change of direction | Vertical, falling |
| Yan parça kalınlığı | 2 mm |
| Boyut | 160x200 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 32,563 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
WLBF 90 162 FT
200
2
6230725
WLBF 90 163 FT
300
2
6230733
WLBF 90 164 FT
400
2
6230741
WLBF 90 165 FT
500
2
6230768
WLBF 90 166 FT
600
2
6230776
Width
WLBF 90 162 FT
Item no.
6230725
Width
200
Yan parça kalınlığı
2
WLBF 90 163 FT
Item no.
6230733
Width
300
Yan parça kalınlığı
2
WLBF 90 164 FT
Item no.
6230741
Width
400
Yan parça kalınlığı
2
WLBF 90 165 FT
Item no.
6230768
Width
500
Yan parça kalınlığı
2
WLBF 90 166 FT
Item no.
6230776
Width
600
Yan parça kalınlığı
2



