90° vertical bend, rising, 160 FT
Type WLBS 90 162 FT
|Item no. 6230423
|EAN 4012196173891



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° vertical bend, for all wide span cable ladders of 160 mm side height.
For further stabilisation, additional supports should be planned for the area of the fittings.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 160 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension R | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Wide-span version | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Side rail version | Flat profile |
| Change of direction | Vertical rising |
| Yan parça kalınlığı | 2 mm |
| Boyut | 160x200 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 31,9252 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
WLBS 90 162 FT
200
2
6230423
WLBS 90 163 FT
300
2
6230431
WLBS 90 164 FT
400
2
6230458
WLBS 90 165 FT
500
2
6230466
WLBS 90 166 FT
600
2
6230474
Width
WLBS 90 162 FT
Item no.
6230423
Width
200
Yan parça kalınlığı
2
WLBS 90 163 FT
Item no.
6230431
Width
300
Yan parça kalınlığı
2
WLBS 90 164 FT
Item no.
6230458
Width
400
Yan parça kalınlığı
2
WLBS 90 165 FT
Item no.
6230466
Width
500
Yan parça kalınlığı
2
WLBS 90 166 FT
Item no.
6230474
Width
600
Yan parça kalınlığı
2



