915 PE cable protection ring
Type KSR-915 PE
|Item no. 6066704
|EAN 4012196065110



Item no. / Type
6066704 / KSR-915 PE
Dimension L
51,5 mm
Dimension b
21,5 mm
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Cable protection ring for bottom perforations in AZ small ducts and luminaire support channels.
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 51,5 mm |
|---|---|
| Dimension b | 21,5 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Hole width | 28 mm |
| Suitable for | Cable tray |
| Type | Injection-moulded part |
| Material | Polyethylene |
| Colour | Light grey |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0158 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Dimension b
Item no.
KSR-915 PE
51,5
21,5
6066704
KSR-915 PE
Item no.
6066704
Dimension L
51,5
Dimension b
21,5


