Adapter expansion M - PG
Type 165 ADA M12-PG7
|Item no. 2088301
|EAN 4012195372325




Item no. / Type
Thread dimension, PG, internal
Thread dimension, metric, external
WAF
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
Metrik vida dişli deliği, PG vida dişli deliğe dönüştürme adaptörü
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 16 mm |
|---|---|
| Dimension L1 | 6 mm |
| Dimension L3 | 9 mm |
| Dimension L4 | 3 mm |
| Dimension E | 15,5 mm |
| Dimension D | 8 mm |
Technical data
| Patlamaya karşı korumalı | hayır |
|---|---|
| Thread type: Internal thread | PG |
| Thread type: External thread | Metric |
| Thread dimension, PG, internal | 7 |
| Thread dimension, metric, external | 12 |
| Nickel-plated | evet |
| WAF | 14 |
| Boyut | M12-PG7 |
| Surface | Nickel-plated |
| Material | Brass |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1774 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Thread dimension, PG, internal
Thread dimension, metric, external
WAF
Item no.
165 ADA M12-PG7
7
12
14
2088301
165 ADA M16-PG11
11
16
22
2088302
165 ADA M20-PG13
13,5
20
22
2088303
165 ADA M25-PG16
16
25
27
2088304
165 ADA M40-PG29
29
40
43
2088306
165 ADA M50-PG42
42
50
57
2088307
165 ADA M16-PG9
9
16
17
2088312
165 ADA M20-PG11
11
20
22
2088316
165 ADA M20-PG16
16
20
2088318
165 ADA M25-PG21
21
25
30
2088324
165 ADA M32-PG29
29
32
40
2088330
165 ADA M63-PG48
48
63
65
2088348
Thread dimension, PG, internal
Thread dimension, metric, external
WAF
165 ADA M12-PG7
Item no.
2088301
Thread dimension, PG, internal
7
Thread dimension, metric, external
12
WAF
14
165 ADA M16-PG11
Item no.
2088302
Thread dimension, PG, internal
11
Thread dimension, metric, external
16
WAF
22
165 ADA M20-PG13
Item no.
2088303
Thread dimension, PG, internal
13,5
Thread dimension, metric, external
20
WAF
22
165 ADA M25-PG16
Item no.
2088304
Thread dimension, PG, internal
16
Thread dimension, metric, external
25
WAF
27
165 ADA M40-PG29
Item no.
2088306
Thread dimension, PG, internal
29
Thread dimension, metric, external
40
WAF
43
165 ADA M50-PG42
Item no.
2088307
Thread dimension, PG, internal
42
Thread dimension, metric, external
50
WAF
57
165 ADA M16-PG9
Item no.
2088312
Thread dimension, PG, internal
9
Thread dimension, metric, external
16
WAF
17
165 ADA M20-PG11
Item no.
2088316
Thread dimension, PG, internal
11
Thread dimension, metric, external
20
WAF
22
165 ADA M20-PG16
Item no.
2088318
Thread dimension, PG, internal
16
Thread dimension, metric, external
20
165 ADA M25-PG21
Item no.
2088324
Thread dimension, PG, internal
21
Thread dimension, metric, external
25
WAF
30
165 ADA M32-PG29
Item no.
2088330
Thread dimension, PG, internal
29
Thread dimension, metric, external
32
WAF
40
165 ADA M63-PG48
Item no.
2088348
Thread dimension, PG, internal
48
Thread dimension, metric, external
63
WAF
65


