Adapter expansion PG - M
Type 165 ADA PG9-M16
|Item no. 2088291
|EAN 4012195372233




Item no. / Type
Thread dimension, metric, internal
Thread dimension, PG, external
WAF
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
Bir PG vida dişli deliği daha büyük bir metrik vida dişli deliğe dönüştürme adaptörü
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 16 mm |
|---|---|
| Dimension L1 | 6 mm |
| Dimension L3 | 7,5 mm |
| Dimension L4 | 3,5 mm |
| Dimension E | 21 mm |
| Dimension D | 12,5 mm |
Technical data
| Patlamaya karşı korumalı | hayır |
|---|---|
| Thread type: Internal thread | Metric |
| Thread type: External thread | PG |
| Thread dimension, metric, internal | 16 |
| Thread dimension, PG, external | 9 |
| Nickel-plated | evet |
| WAF | 19 |
| Boyut | PG9-M16 |
| Surface | Nickel-plated |
| Material | Brass |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0331 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Thread dimension, metric, internal
Thread dimension, PG, external
WAF
Item no.
165 ADA PG9-M16
16
9
19
2088291
165 ADA PG11-M16
16
11
22
2088292
165 ADA PG13-M20
20
13,5
24
2088293
165 ADA PG16-M20
20
16
27
2088294
165 ADA PG16-M25
25
16
30
2088295
165 ADA PG21-M25
25
21
32
2088296
165 ADA PG21-M32
32
21
36
2088297
165 ADA PG29-M40
40
29
43
2088298
165 ADA PG36-M50
50
36
55
2088299
Thread dimension, metric, internal
Thread dimension, PG, external
WAF
165 ADA PG9-M16
Item no.
2088291
Thread dimension, metric, internal
16
Thread dimension, PG, external
9
WAF
19
165 ADA PG11-M16
Item no.
2088292
Thread dimension, metric, internal
16
Thread dimension, PG, external
11
WAF
22
165 ADA PG13-M20
Item no.
2088293
Thread dimension, metric, internal
20
Thread dimension, PG, external
13,5
WAF
24
165 ADA PG16-M20
Item no.
2088294
Thread dimension, metric, internal
20
Thread dimension, PG, external
16
WAF
27
165 ADA PG16-M25
Item no.
2088295
Thread dimension, metric, internal
25
Thread dimension, PG, external
16
WAF
30
165 ADA PG21-M25
Item no.
2088296
Thread dimension, metric, internal
25
Thread dimension, PG, external
21
WAF
32
165 ADA PG21-M32
Item no.
2088297
Thread dimension, metric, internal
32
Thread dimension, PG, external
21
WAF
36
165 ADA PG29-M40
Item no.
2088298
Thread dimension, metric, internal
40
Thread dimension, PG, external
29
WAF
43
165 ADA PG36-M50
Item no.
2088299
Thread dimension, metric, internal
50
Thread dimension, PG, external
36
WAF
55


