Adapter for PV module mounting, trapezoidal roof
Type ADU TPD ALU
|Item no. 5901904
|EAN 4012197463236



Item no. / Type
5901904 / ADU TPD ALU
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
Short profile rail for mounting PV modules on trapezoidal roofs. Suitable for the universal terminal type KLU. With pre-mounted slip-resistant sealing mat, including fastening material.
Technical data
Dimensions
| Length | 385 mm |
|---|---|
| Width | 110 mm |
| Height | 38 mm |
Technical data
| Boyut | 110x35x385 |
|---|---|
| Surface | Bright |
| Material | Aluminium |
| Accessories | yes |
| Spare part | no |
| Cable duct, integrated | no |
| Cable duct optional | no |
| Suitable for a type of renewable energy generation | Photovoltaics |
| Section modulus Sx | 3680 mm³ |
| Section modulus Sy | 3760 mm³ |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
ADU TPD ALU
5901904
ADU TPD ALU
Item no.
5901904
