Adapter plate for cable support system
Type ISS160160APKTSWA
|Item no. 6290456
|EAN 4012196427451



Item no. / Type
6290456 / ISS160160APKTSWA
Width
166 mm
Height
56 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Adapter plate for mounting of a bracket for a cable support system to the ISS industrial service pole. Mounting instructions are included. Please observe the maximum load values. The bracket was tested with the adapter plate on the pole profile. The installation engineer must choose the ideal fastening system to match the substrate.
Technical data
Dimensions
| Length | 216 mm |
|---|---|
| Width | 166 mm |
| Height | 56 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Fastening type | Screw fastening |
| Version for | Vertical |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -25 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 166x216x56 |
| Material | Steel |
| Colour | White aluminium; RAL 9006 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,2723 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Certificates (1)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Item no.
ISS160160APKTSWA
166
56
6290456
ISS160160APKTSWA
Item no.
6290456
Width
166
Height
56

