Adapter stabiliser for ISST70140
Type ISSZS70140RW
|Item no. 6290160
|EAN 4012195161868



Item no. / Type
6290160 / ISSZS70140RW
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Adapter stabiliser for additional stiffening of the twin profiles. Suitable for mounting on the service poles of type ISST70140 and ISST70140B.
Technical data
Dimensions
| Length | 104 mm |
|---|---|
| Width | 64 mm |
| Height | 2 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Type of accessory | Adapter stabiliser |
| Boyut | 104x64x2 |
| Surface | Strip galvanized / plastic coated |
| Material | Steel |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,5836 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
ISSZS70140RW
6290160
ISSZS70140RW
Item no.
6290160

