Add-on tee 110 FS
Type WRAA 120 FS
|Item no. 6098405
|EAN 4012196352395



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Add-on tee for horizontal use. For all wide span cable trays of 110 mm side height.
For further stabilisation, additional supports should be planned for the area of the fittings.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 200 mm |
Technical data
| Connector version | Without connectors |
|---|---|
| Wide-span version | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 2 mm |
| Boyut | 110x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 52,3986 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
WRAA 120 FS
200
6098405
WRAA 130 FS
300
6098409
WRAA 140 FS
400
6098413
WRAA 150 FS
500
6098417
WRAA 160 FS
600
6098421
Width
WRAA 120 FS
Item no.
6098405
Width
200
WRAA 130 FS
Item no.
6098409
Width
300
WRAA 140 FS
Item no.
6098413
Width
400
WRAA 150 FS
Item no.
6098417
Width
500
WRAA 160 FS
Item no.
6098421
Width
600


