Add-on tee 110 FS
Type RAA 150 FS
|Item no. 6042161
|EAN 4012197337704



Item no. / Type
Width
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Add-on tee for the creation of a horizontal branch or cross-over, fitting for lock and screw-on cable trays of side height 110 mm. Screwless mounting with double clamps or screw connection with FRS truss-head screws and M6 combination nuts. Can be used in indoor areas. Fastening material must be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 500 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 500 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 1 mm |
| Çıkış genişliği | 500 mm |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | 110x500 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | screwed/clamped |
| Recommended quantity of bolts | 24 St. |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,5174 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Colour
Item no.
RAA 110 FS
100
Çinko grisi
6042151
RAA 115 FS
150
zinc
6042153
RAA 120 FS
200
Çinko grisi
6042155
RAA 130 FS
300
zinc
6042157
RAA 140 FS
400
Çinko grisi
6042159
RAA 150 FS
500
Çinko grisi
6042161
RAA 160 FS
600
Çinko grisi
6042163
Width
Colour
RAA 110 FS
Item no.
6042151
Width
100
Colour
Çinko grisi
RAA 115 FS
Item no.
6042153
Width
150
Colour
zinc
RAA 120 FS
Item no.
6042155
Width
200
Colour
Çinko grisi
RAA 130 FS
Item no.
6042157
Width
300
Colour
zinc
RAA 140 FS
Item no.
6042159
Width
400
Colour
Çinko grisi
RAA 150 FS
Item no.
6042161
Width
500
Colour
Çinko grisi
RAA 160 FS
Item no.
6042163
Width
600
Colour
Çinko grisi

