Add-on tee 160 FS
Type WRAA 162 FS
|Item no. 6098800
|EAN 4012196656653



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Add-on tee for horizontal use. For all wide span cable trays of 160 mm side height.
For further stabilisation, additional supports should be planned for the area of the fittings.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 160 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension R | 500 mm |
Technical data
| Connector version | Without connectors |
|---|---|
| Wide-span version | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 2 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 1,5 mm |
| Yan parça kalınlığı | 2 mm |
| Boyut | 160x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 55,5635 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
WRAA 162 FS
200
6098800
WRAA 163 FS
300
6098804
WRAA 164 FS
400
6098808
WRAA 165 FS
500
6098812
WRAA 166 FS
600
6098816
Width
WRAA 162 FS
Item no.
6098800
Width
200
WRAA 163 FS
Item no.
6098804
Width
300
WRAA 164 FS
Item no.
6098808
Width
400
WRAA 165 FS
Item no.
6098812
Width
500
WRAA 166 FS
Item no.
6098816
Width
600


