Add-on tee 35 FS
Type RAA 310 FS
|Item no. 6042101
|EAN 4012197337070



Item no. / Type
Width
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Add-on tee for the creation of a horizontal branch or cross-over, fitting for lock and screw-on cable trays of side height 35 mm. Screw connection with FRS truss-head screws and M6 combination nuts. Can be used in indoor areas. Fastening material must be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 100 mm |
| Dimension R | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,8 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 0,8 mm |
| Çıkış genişliği | 100 mm |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | 35x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
| Recommended quantity of bolts | 6 St. |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,944 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Colour
Item no.
RAA 310 FS
100
Çinko grisi
6042101
RAA 320 FS
200
zinc
6042103
RAA 330 FS
300
Çinko grisi
6042105
Width
Colour
RAA 310 FS
Item no.
6042101
Width
100
Colour
Çinko grisi
RAA 320 FS
Item no.
6042103
Width
200
Colour
zinc
RAA 330 FS
Item no.
6042105
Width
300
Colour
Çinko grisi

