Add-on tee 60 FT
Type RAA 650 FT
|Item no. 7121504
|EAN 4012196246434



Item no. / Type
7121504 / RAA 650 FT
Width
500 mm
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Add-on tee for horizontal and vertical use. For all cable tray types of 60 mm side height.
Fastening materials should be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 500 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 500 mm |
| Dimension R | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 1,5 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Boyut | 60x500 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
RAA 650 FT
500
7121504
RAA 650 FT
Item no.
7121504
Width
500


