Add-on tee 85 FT
Type RAA 810 FT
|Item no. 6042231
|EAN 4012197342579



Item no. / Type
Width
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Add-on tee for the creation of a horizontal branch or cross-over, fitting for lock and screw-on cable trays of side height 85 mm. Screwless mounting with double clamps or screw connection with FRS truss-head screws and M6 combination nuts. Can be used indoors and outdoors. Fastening material must be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 85 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,8 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 0,8 mm |
| Çıkış genişliği | 100 mm |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | 85x100 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | screwed/clamped |
| Recommended quantity of bolts | 14 St. |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,4817 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Colour
Item no.
RAA 810 FT
100
Çinko grisi
6042231
RAA 820 FT
200
Çinko grisi
6042233
RAA 830 FT
300
Çinko grisi
6042235
RAA 840 FT
400
Çinko grisi
6042237
RAA 850 FT
500
Çinko grisi
6042241
RAA 860 FT
600
Çinko grisi
6042243
Width
RAA 810 FT
Item no.
6042231
Width
100
Colour
Çinko grisi
RAA 820 FT
Item no.
6042233
Width
200
Colour
Çinko grisi
RAA 830 FT
Item no.
6042235
Width
300
Colour
Çinko grisi
RAA 840 FT
Item no.
6042237
Width
400
Colour
Çinko grisi
RAA 850 FT
Item no.
6042241
Width
500
Colour
Çinko grisi
RAA 860 FT
Item no.
6042243
Width
600
Colour
Çinko grisi

