Adhesive tape
Type SHT
|Item no. 7202521
|EAN 4012195847915


Item no. / Type
7202521 / SHT
Length
25000 mm
Width
50 mm
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
Fibre-reinforced, transparent adhesive tape as lining aid for applications with PYROSIT® NG fire protection foam and for universal fix. One roll contains 25 m².
Technical data
Dimensions
| Length | 25000 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
Technical data
| kendiliğinden sönen | no |
|---|---|
| UV-resistant | no |
| Transparent | yes |
| Reflective | no |
| Insulating | no |
| Double-sided | no |
| Vulcanising | no |
| Suitable for high voltages | no |
| Self-sealing/amalgamating | no |
| Kalınlık | 0,2 mm |
| Boyut | 25000x50mm |
| Material | Polyethylene |
| Colour | Transparent |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Item no.
SHT
25000
50
7202521
SHT
Item no.
7202521
Length
25000
Width
50


