Adjustable bend element 110 FS
Type LGBE 1120 FS
|Item no. 6225490
|EAN 4012196445042



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Adjustable bend element with welded rung for use in the cable ladder types with a side height of 110 mm.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension R | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Version of the rungs | Profile perforated |
| Hinged | yes |
| Side rail version | Flat profile |
| Change of direction | Vertical, rising/falling |
| Yan parça kalınlığı | 1,5 mm |
| Boyut | 110x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,2496 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6406122
Truss-head bolt with flange nut FType
FRSB 6x12 F
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
LGBE 1120 FS
200
1,5
6225490
LGBE 1130 FS
300
1,5
6225492
LGBE 1140 FS
400
1,5
6225494
LGBE 1150 FS
500
1,5
6225496
LGBE 1160 FS
600
1,5
6225498
Width
LGBE 1120 FS
Item no.
6225490
Width
200
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBE 1130 FS
Item no.
6225492
Width
300
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBE 1140 FS
Item no.
6225494
Width
400
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBE 1150 FS
Item no.
6225496
Width
500
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBE 1160 FS
Item no.
6225498
Width
600
Yan parça kalınlığı
1,5



