Adjustable bend, vertical 110 FS
Type LGBV 112 VS FS
|Item no. 6218822
|EAN 4012196160150



Item no. / Type
Width
Yan parça kalınlığı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
90° adjustable vertical bend, for all cable ladder types with a side height of 110 mm.
The fitting is shipped in an unmounted state including adjustable connectors and the appropriate bolts.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Version of the rungs | Profile unperforated |
| Hinged | yes |
| Side rail version | Flat profile |
| Yan parça kalınlığı | 1,5 mm |
| Boyut | 110x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 13,543 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Yan parça kalınlığı
Item no.
LGBV 112 VS FS
200
1,5
6218822
LGBV 113 VS FS
300
1,5
6218830
LGBV 114 VS FS
400
1,5
6218849
LGBV 115 VS FS
500
1,5
6218857
LGBV 116 VS FS
600
1,5
6218865
Width
LGBV 112 VS FS
Item no.
6218822
Width
200
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBV 113 VS FS
Item no.
6218830
Width
300
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBV 114 VS FS
Item no.
6218849
Width
400
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBV 115 VS FS
Item no.
6218857
Width
500
Yan parça kalınlığı
1,5
LGBV 116 VS FS
Item no.
6218865
Width
600
Yan parça kalınlığı
1,5



