Adjustable connector 200 FT
Type GVM 200 FT
|Item no. 6083210
|EAN 4012196947898



Item no. / Type
6083210 / GVM 200 FT
Height
194 mm
Plate thickness
2,5 mm
Colour
zinc
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Description
Adjustable connector for vertically rounded connections of cable trays (FT) with a side height of 200 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 500 mm |
|---|---|
| Width | 16 mm |
| Height | 194 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 2,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | yes |
| Suitable for cable tray system height | 200 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 200x500 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 6,731 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Plate thickness
Colour
Item no.
GVM 200 FT
194
2,5
Çinko grisi
6083210
GVM 200 FT
Item no.
6083210
Height
194
Plate thickness
2,5
Colour
Çinko grisi


