Adjustable connector A4
Type LGVG 60 A4
|Item no. 6208932
|EAN 4012195046370



Item no. / Type
6208932 / LGVG 60 A4
Height
60 mm
Plate thickness
1,5 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Adjustable connector as external connector to join cable ladders and fittings with a side height of 60 mm and continuous rail perforation. Angle can be adjusted vertically.
The bolt fastening ensures the continuity of the equipotential bonding.
Technical data
Dimensions
| Length | 210 mm |
|---|---|
| Width | 28 mm |
| Height | 60 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | yes |
| Ölçü | 64x210 |
| Suitable for cable tray system height | 60 mm |
| Version for | Straight and angle connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 64x210 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,9466 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Plate thickness
Item no.
LGVG 60 A4
60
1,5
6208932
LGVG 60 A4
Item no.
6208932
Height
60
Plate thickness
1,5



