Adjustable connector FT
Type WRGV 160 FT
|Item no. 6227961
|EAN 4012196171132



Item no. / Type
6227961 / WRGV 160 FT
Height
160 mm
Plate thickness
2,5 mm
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Description
Adjustable connector for wide span cable trays and ladders with a side height of 160 mm.
Including appropriate bolts, washers and nuts.
Technical data
Dimensions
| Length | 680 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Height | 160 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 2,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | yes |
| Suitable for cable tray system height | 160 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 160x680 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 8,1794 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Plate thickness
Item no.
WRGV 160 FT
160
2,5
6227961
WRGV 160 FT
Item no.
6227961
Height
160
Plate thickness
2,5



