Air-termination/earth entry rod with connection tabs
Type 101 F1500
|Item no. 5424151
|EAN 4012195430216



Item no. / Type
Length
Anma ölçüsü Ø
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
• With 2 attaching holes Ø 12 mm
• One end rounded
• One end rounded
Technical data
Dimensions
| Length | 1500 mm |
|---|---|
| Dimension L | 1500 mm |
Technical data
| Anma ölçüsü Ø | 16 mm |
|---|---|
| High voltage-resistant, insulated version | no |
| Connection | Round conductor |
| Version for | Air-termination rod |
| Boyut | 1500mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 6,9328 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Anma ölçüsü Ø
Item no.
101 F1000
1000
16
5424100
101 F1500
1500
16
5424151
101 F2000
2000
16
5424208
Length
101 F1000
Item no.
5424100
Length
1000
Anma ölçüsü Ø
16
101 F1500
Item no.
5424151
Length
1500
Anma ölçüsü Ø
16
101 F2000
Item no.
5424208
Length
2000
Anma ölçüsü Ø
16

