Aluminium wall cover, closed, 70210
Type G-AWAG70210RW
|Item no. 6278870
|EAN 4012195667094




Item no. / Type
6278870 / G-AWAG70210RW
Width
278 mm
Height
138 mm
Colour
Pure white; RAL 9010
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Wall cover, closed, to close wall penetrations during panel mounting. In the respective dimensions, it is also suitable as a ceiling cover for ISS service poles.
Technical data
Dimensions
| Length | 25 mm |
|---|---|
| Width | 278 mm |
| Height | 138 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Version for | Universal |
| Mounting type of the trunking | Wall |
| Kanal derinliği | 70 mm |
| Boyut | 138x278x25 |
| Material | Aluminium |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,315 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Colour
Item no.
G-AWAG70210RW
278
138
Pure white; RAL 9010
6278870
G-AWAG70210RW
Item no.
6278870
Width
278
Height
138
Colour
Pure white; RAL 9010



