Aluminium wall cover, closed, 90170
Type G-AWAG90170RW
|Item no. 6279040
|EAN 4012195667520




Item no. / Type
6279040 / G-AWAG90170RW
Width
238 mm
Height
158 mm
Colour
Pure white; RAL 9010
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Wall cover, closed, to close wall penetrations during panel mounting. In the respective dimensions, it is also suitable as a ceiling cover for ISS service poles.
Technical data
Dimensions
| Length | 25 mm |
|---|---|
| Width | 238 mm |
| Height | 158 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Version for | Universal |
| Mounting type of the trunking | Wall |
| Kanal derinliği | 90 mm |
| Boyut | 158x238x25 |
| Material | Aluminium |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,8787 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Colour
Item no.
G-AWAG90170RW
238
158
Pure white; RAL 9010
6279040
G-AWAG90170RW
Item no.
6279040
Width
238
Height
158
Colour
Pure white; RAL 9010


