Angle profile WP30/35
Type WP 30 35 2000 FT
|Item no. 6373100
|EAN 4012196199754



Item no. / Type
Length
Plate thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Perforated angle profile for creation of special support structures.
The angle profile can be used to create pendant suspensions.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 35 mm |
| Height | 30 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Plate thickness | 3 mm |
| Tabanda montaj deliği | yes |
| Statik değer A | 1,38 cm² |
| Statik değer Iy | 1,82 cm⁴ |
| Statik değer Iz | 1,29 cm⁴ |
| Statik değer Wy | 0,75 cm³ |
| Statik değer Wz | 0,59 cm³ |
| Delik türü | 2 sides perforated |
| Breakable | no |
| With toothing | no |
| Version for | Single profile |
| Profile shape | L profile |
| Boyut | 30x35x2000 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 5,6741 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Plate thickness
Item no.
WP 30 35 2000 FT
2000
3
6373100
WP 30 35 5000 FT
5000
3
6373103
Length
WP 30 35 2000 FT
Item no.
6373100
Length
2000
Plate thickness
3
WP 30 35 5000 FT
Item no.
6373103
Length
5000
Plate thickness
3


