Audio/video cinch connection, 1 module, straight outlet, as 1:1 coupling, pure white
Type MTG-12R F RW1
|Item no. 6105186
|EAN 4012195899693



Item no. / Type
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Multimedia support with three cinch connection sockets for audio/video, straight cable outlet, with labelling panel, three cinch couplings (RCA), socket-socket version, colour coding yellow/red/white. Support plate with locking fastening, suitable for horizontal and vertical installation in the system environment.
For installation in Rapid 45 device installation ducts, Rapid 80 device installation ducts, service poles and underfloor systems.
For installation in Rapid 45 device installation ducts, Rapid 80 device installation ducts, service poles and underfloor systems.
Technical data
Dimensions
| Width | 45 mm |
|---|---|
| Height | 45 mm |
Technical data
| Hinged cover | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Ünite sayısı | 1 |
| Çekme yükü azaltma imkanı | no |
| Koruma sınıfı | IP20 |
| Support ring | no |
| With dust protection | no |
| With printed label | no |
| Lamp-wire connector | no |
| Depth | 9 mm |
| Surface version | Matt |
| Transparent | no |
| Combination | Basic element with central cover plate |
| Use | Cinch |
| Fastening type | Lock |
| Boyut | 45x45mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0961 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Use
Colour
Outlet direction
Item no.
MTG-12R F RW1
Cinch
Pure white; RAL 9010
6105186
MTG-12R F SWGR1
Cinch
Black-grey; RAL 7021
Straight
6105189
Colour
MTG-12R F RW1
Item no.
6105186
Use
Cinch
Colour
Pure white; RAL 9010
MTG-12R F SWGR1
Item no.
6105189
Use
Cinch
Colour
Black-grey; RAL 7021
Outlet direction
Straight


