Barrier strip 110 A2
Type TSG 110 A2
|Item no. 6062255
|EAN 4012195778431



Item no. / Type
6062255 / TSG 110 A2
Length
3000 mm
Height
110 mm
Colour
stainless steel
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Barrier strip for separation of cables of different voltages or functions.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension L | 3000 mm |
| Dimension H | 110 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,75 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | yes |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening perforation (ETIM) | no |
| Version for | L profile |
| Fastening type | Screw-on |
| Boyut | 110x2995 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,3986 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
KS GR A2
6062282
Smallest selling unit: 30 piece
30piece
piece
KS MKS SKS FS
6062300
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
KS KL A2
6062284
Smallest selling unit: 30 piece
30piece
piece

Item no. 6062282
Clamping piece for separating retainer fasteningType
KS GR A2
Smallest selling unit: 30 piece
30piece
piece

Item no. 6062300
Clamping piece for barrier strips fastening in MKS/SKS FSType
KS MKS SKS FS
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece

Item no. 6062284
Clamping piece for separating retainer fastening A2Type
KS KL A2
Smallest selling unit: 30 piece
30piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (4)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Height
Colour
Item no.
TSG 110 A2
3000
110
stainless steel
6062255
TSG 110 A2
Item no.
6062255
Length
3000
Height
110
Colour
stainless steel



