Base clamp clip, double
Type 2962 2X10
|Item no. 2140608
|EAN 4012195199694




Item no. / Type
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Taban sıkıştırma kelepçesi 2 Kablo 10mm
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 24 mm |
|---|---|
| Dimension A | 40,5 mm |
| Dimension B | 12 mm |
| Dimension H | 21 mm |
| Dimension C | Ø 15 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | evet |
|---|---|
| Boyut | 10 + 10 |
| UV-resistant | hayır |
| Plastic-covered | hayır |
| Suitable in fire protection area | hayır |
| Number of cables/pipes | 2 |
| Nominal diameter | 9,6 mm |
| Version for | İkili |
| Fastening type | Threaded connection |
| Clamping range D, min. | 10 mm |
| Clamping range D, max. | 10 mm |
| Boyut | 10mm |
| Material | Polypropylene |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0134 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Number of cables/pipes
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Item no.
2962 2X10
2
10
10
2140608
2962 2x16
2
15
16
2140683
2962 2x22
2
18
22
2140721
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
2962 2X10
Item no.
2140608
Number of cables/pipes
2
Clamping range D, min.
10
Clamping range D, max.
10
2962 2x16
Item no.
2140683
Number of cables/pipes
2
Clamping range D, min.
15
Clamping range D, max.
16
2962 2x22
Item no.
2140721
Number of cables/pipes
2
Clamping range D, min.
18
Clamping range D, max.
22

