Beam clamp, vertical BFK 132 A2
Type BFK 132 58 A2
|Item no. 6003871
|EAN 4012196049448



Item no. / Type
6003871 / BFK 132 58 A2
Dimension b
99 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Beam clamp for clamping on the steel girder.
The cable support system attached to the beam clamp runs vertically.
Technical data
Dimensions
| Width | 132 mm |
|---|---|
| Height | 20 mm |
| Dimension B | 132 mm |
| Dimension b | 99 mm |
| Dimension B1 | 99 mm |
Technical data
| Suitable for profile shapes | C profile |
|---|---|
| Version for | Miscellaneous |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,0367 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension b
Item no.
BFK 132 58 A2
99
6003871
BFK 132 58 A2
Item no.
6003871
Dimension b
99


