Beam clamp, vertical BFK 166 A2
Type BFK 166 58 20 A2
|Item no. 6003877
|EAN 4012196049806



Item no. / Type
6003877 / BFK 166 58 20 A2
Dimension b
133 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Beam clamp for clamping on the steel girder.
The cable support system attached to the beam clamp runs vertically.
Technical data
Dimensions
| Width | 166 mm |
|---|---|
| Height | 20 mm |
| Dimension B | 166 mm |
| Dimension b | 133 mm |
| Dimension B1 | 133 mm |
Technical data
| Suitable for profile shapes | C profile |
|---|---|
| Version for | Miscellaneous |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,3569 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension b
Item no.
BFK 166 58 20 A2
133
6003877
BFK 166 58 20 A2
Item no.
6003877
Dimension b
133


