BKS clamp clip
Type 1973 3-13 LGR
|Item no. 2148803
|EAN 4012195947899




Item no. / Type
Delik derinliği
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Kablolar, esnek borular ve her türlü izolasyon ve koruyucu borular için uygundur; beton, kireç kum taşı ve taş tuğla duvarlar için uygundur. Gazbeton duvarlarda da kullanılabilir, fakat taşıma kapasitesinin azalacağı dikkate alınmalıdır.
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 52 mm |
|---|---|
| Dimension D | 13 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | evet |
|---|---|
| Referans değerler | 500 N |
| Version for | kapalı |
| Fastening type | Geçmeli tespitleme |
| Delik çapı min. | 6 mm |
| Delik derinliği | 50 mm |
| Clamping range D, min. | 3 mm |
| Clamping range D, max. | 13 mm |
| Boyut | 3-13mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0053 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Delik derinliği
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Item no.
1973 3-13 LGR
50
3
13
2148803
1973 8-28 LGR
65
8
28
2148846
1973 20-40 LGR
70
20
40
2148862
Delik derinliği
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
1973 3-13 LGR
Item no.
2148803
Delik derinliği
50
Clamping range D, min.
3
Clamping range D, max.
13
1973 8-28 LGR
Item no.
2148846
Delik derinliği
65
Clamping range D, min.
8
Clamping range D, max.
28
1973 20-40 LGR
Item no.
2148862
Delik derinliği
70
Clamping range D, min.
20
Clamping range D, max.
40

