Blanking cover for round installation opening
Type LP R
|Item no. 7407580
|EAN 4012195112433



Item no. / Type
7407580 / LP R
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Blanking cover for closing off a square mounting opening of Ø 45 mm in a mounting box cover plate.
Technical data
Dimensions
| Length | 50 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 3 mm |
Technical data
| Etiket alanı | no |
|---|---|
| Application | Mounting box |
| Zemin ile aynı seviyedeki kapalı döşeme altı kablo kanalı için uygundur | yes |
| Blanking lid | yes |
| Installation technology | Grid M45 |
| Number of single openings | 0 |
| Number of double openings | 0 |
| Number of triple openings | 0 |
| Number of CEE/Perilex openings | 0 |
| Number of square openings | 0 |
| Number of round openings | 0 |
| Number of oval openings | 0 |
| Suitable for labelling panel | no |
| Fastening type | Lockable |
| Material | Polyamide |
| Colour | Graphite black; RAL 9011 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0247 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Certificates (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
LP R
7407580
LP R
Item no.
7407580

