BNC connection, 1 module, straight outlet, as 1:1 coupling, pure white
Type MTG-BC F RW1
|Item no. 6105018
|EAN 4012195900344



Item no. / Type
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Multimedia support with one BNC connection socket, straight cable outlet, with labelling panel, BNC coupling, socket-socket version. Support plate with locking fastening, suitable for horizontal and vertical installation in the system environment.
For installation in Rapid 45 device installation ducts, Rapid 80 device installation ducts, service poles and underfloor systems.
For installation in Rapid 45 device installation ducts, Rapid 80 device installation ducts, service poles and underfloor systems.
Technical data
Dimensions
| Width | 45 mm |
|---|---|
| Height | 45 mm |
Technical data
| Hinged cover | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Ünite sayısı | 1 |
| Çekme yükü azaltma imkanı | no |
| Koruma sınıfı | IP20 |
| Support ring | no |
| With dust protection | no |
| With printed label | no |
| Lamp-wire connector | no |
| Depth | 9 mm |
| Surface version | Matt |
| Transparent | no |
| Combination | Basic element with central cover plate |
| Use | BNC/TNC |
| Fastening type | Lock |
| Boyut | 45x45mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,092 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Use
Colour
Outlet direction
Item no.
MTG-BC F RW1
BNC/TNC
Pure white; RAL 9010
6105018
MTG-BC F SWGR1
BNC/TNC
Black-grey; RAL 7021
Straight
6105021
MTG-BC F AL1
BNC/TNC
Aluminium painted
6105024
Colour
MTG-BC F RW1
Item no.
6105018
Use
BNC/TNC
Colour
Pure white; RAL 9010
MTG-BC F SWGR1
Item no.
6105021
Use
BNC/TNC
Colour
Black-grey; RAL 7021
Outlet direction
Straight
MTG-BC F AL1
Item no.
6105024
Use
BNC/TNC
Colour
Aluminium painted


