Bottom end plate FS
Type BEB 050 FS
|Item no. 7083041
|EAN 4012196231010



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Bottom end plate for floor reinforcement at the ends of the cable tray and as cable protection.
For fastening, please order screws, type FRSB M6x12, separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 50 mm |
|---|---|
| Dimension B | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Boyut | B50mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,077 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6406122
Truss-head bolt with flange nut FType
FRSB 6x12 F
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
BEB 050 FS
50
7083041
BEB 100 FS
100
7083106
BEB 150 FS
150
7083157
BEB 200 FS
200
7083203
BEB 300 FS
300
7083300
BEB 400 FS
400
7083408
BEB 500 FS
500
7083505
BEB 600 FS
600
7083602
Width
BEB 050 FS
Item no.
7083041
Width
50
BEB 100 FS
Item no.
7083106
Width
100
BEB 150 FS
Item no.
7083157
Width
150
BEB 200 FS
Item no.
7083203
Width
200
BEB 300 FS
Item no.
7083300
Width
300
BEB 400 FS
Item no.
7083408
Width
400
BEB 500 FS
Item no.
7083505
Width
500
BEB 600 FS
Item no.
7083602
Width
600


