Cable bracket for Rd 8 mm, through-way Ø 5 mm
Type 177 20 VA M6
|Item no. 5207339
|EAN 4012195404774



Item no. / Type
5207339 / 177 20 VA M6
Montaj yüksekliği
20 mm
Cable dimensions
8 mm round
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
• With female thread M6 or through hole Ø 5 mm
• From stainless steel (V2A)
• From stainless steel (V2A)
Technical data
Technical data
| Montaj yüksekliği | 20 mm |
|---|---|
| Thread metric | 6 |
| Cable dimensions | 8 mm round |
| Holder fastening type | Drill hole with M-thread |
| Conductor fastening type | With clip |
| Uyumluluk | Rd 8 mm |
| Boyut | 8mm |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Dimensions
| Dimension G | M6 mm |
|---|
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0959 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Montaj yüksekliği
Cable dimensions
Item no.
177 20 VA M6
20
8 mm round
5207339
177 20 VA M6
Item no.
5207339
Montaj yüksekliği
20
Cable dimensions
8 mm round

